Cena ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić?

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1563

  • Dodane: 30 kwietnia, 2020

  • Wyświetlenia: 105

Opis

cena ropy naftowej leci w dół – poradnik jak zarobić Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie było oczywiście małej opłaty za baryłkę. Faktem stawał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano i ogromną różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w przeszłości nie istniała właściwie duża miesiąc po miesiącu. Czym wtedy stanowi wykonane? Spadkiem popytu, który pochodzi z epidemii koronawirusa, a dodatkowo kilkoma innymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między drugim zaś trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I choć ostatecznie kraje OPEC w drudzy producenci ropy naftowej porozumiały się w istocie redukcji wydobycia surowca, to nie poprawiło to wszystkiej sytuacji na globalnych rynkach paliw.

Cena ropy naftowej leci w dół – poradnik jak zarobić

 

W wyniku na zbytu mamy ogromną nadwyżkę ropy naftowej, i ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie wyraża się także o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe z wartości na zbytu kasowym, a kontrakty o większym okresie zakończenia notowane są daleko z tych, które zamykają się szybciej. Powstaje też fakt z magazynowaniem surowca, który nie jest używany. Na indywidualnych tankowcach aktualnie zbiera się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe ta jakość jest miłą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego materiału z innym miesiącu. Oczywiście w tym wypadku powinien brać nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale też możliwość zorganizowania transportu surowca. Lecz to nie jedyna możliwość, aby zacząć zyskiwać na stokach i wzrostach cen ropy!

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Ta sytuacja motywuje do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ to wartości są znacznie niskie, a z czasem bardzo wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo znikać z rynku, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemi będzie stopniowo otwierana także tymże samym cena ropy skoczy do góry. Tania ropa zatrzyma te wzrost popularności ekologicznych źródeł sił i elektromobilności.

Jak to zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka łatwych sposobów, by handlować ropą, w tym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na miarę. Można także inwestować w walki naftowe, w ETF-y czy także w ropę naftową MLP. Ciekawym rozwiązaniem jest przyjmowanie z budowy internetowej Oil Profit, która umożliwia handlowanie z klientami z całego świata. Wystarczy zapisać się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z pomocą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by sprawdzić własnych zdolności. A drodze są ogromne, gdyż wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami marek na wszystkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest strategicznym surowcem odgrywającym niezmiernie ważną rolę na świecie. Nic nie myśli na ostatnie, by w najbliższych latach czarne złoto miało wydać na stanowisku. Dlatego nie ma wątpliwości, że warto pomyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments