Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Polanów

Zachodniopomorskie

Trądzik stosowany jest z chorobą dotykającą młodych ludzi zachodzących w moment dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej jest on problemem nastolatków, jednak w moc przypadkach nigdy nie znika samoistnie, a z okresem stan cery tylko się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak pytać o skórę, by odzyskała zdrowy wygląd.

Leczenie trądziku Borne Sulinowo

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wynika z niewłaściwej pielęgnacji. Wymienia się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale fakt jest taka, iż w ten rozwiązanie można tylko pogorszyć stan swojej skóry i zaognić stan zapalny. Jak to odpowiednio pytać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Wiele pań do przemywania twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego rodzaju produkty nigdy nie ułatwią nam skorzystać z trądzikiem, a wprost przeciwnie – mogą go dodatkowo nasilić. Co będzie zatem korzystniejszym wyjściem? Przede wszystkim łagodne artykuły do prania – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić delikatny produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w rytmu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, by w kosmetyku nie znajdywał się alkohol, dlatego chyba on podrażnić i wysuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest istotne zwłaszcza w sukcesie cer mieszanych i pełnych. Jeśli skóra jest jeszcze wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Ale w sukcesie aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, a jednocześnie roznieść stan zapalny na całą twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto i przemyśleć wybranie się na sposób z wykorzystaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie przeżywa w bezpośredniej możliwości marka Nanili Professional. Skutki tego rodzaju działają intensywnie, przynosząc pierwsze efekty. Kwasy mogą być zawsze stosowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co prowadzą niektórzy, wystawianie osoby na działanie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, a obecnie na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Znacznie lepiej to zaopatrzyć się w kosmetyk z filtrem UV i wręczać go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Borne Sulinowo

0 0 votes
Czy polecasz