Pitbull Patryk Vega Pyrzyce

Zachodniopomorskie

Z roku 2005 filmów mających o pracy policji wyszło już dużo. Jednak zawsze nie zapomnieliśmy o jakimś z klasyków gatunku, który powstał teraz w innym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezmiernie handlowego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych materiałów i prowadzenia brutalności, Tak istniałoby więcej oraz w niniejszej produkcji.

Pitbull Patryk Vega Barlinek

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy patrzyć na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pracę działają znacznie dokładnie, sumiennie, potrafią chodzić w części. Ale po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z własnymi problemami, które przeszkadzają im bycie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą pracę działają znacznie dokładnie, sumiennie, potrafią chodzić w części.

Ale po godzinach każdy spośród nich musi borykać się z własnymi problemami, które przeszkadzają im bycie. Gebels (wykonywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi walczyć z starą, która stara się odebrać mu pełnomocnictwa do pielęgnacji nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w niniejszej pozycji Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, jednak bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które zostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z początku niezrozumienia ze karty ojca, znajomych, a oraz w odreagowaniu na lęk powiązany z działalnością pozostaje w jeszcze to prawdziwsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) jest obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś ułożyć własne życie osobiste. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), jaki uważa się w bardzo dokuczliwej i dużej sytuacji, wdaje się on bo w interes z córką poszukiwanego przez zespół przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Barlinek

Cechy te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który dobrze buduje prostą działalność, a gra nią stanowi pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, jaki z możliwością rozwiązuje wszelki punkt i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że pierwsze chwili mogą dawać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i kierowania sobie pytania: O co naprawdę idzie w ostatnim filmie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki możliwość, że gdy łatwo pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Barlinek

Odkrywa jeszcze to różniejsze aspekty pozycji w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. Jednak czy ich wzór byłby właściwie realistyczny i mocny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Zupełnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w ostatnim faktu nie rażą, aż tak dokładnie i podkreślają charaktery postaci, oraz warunki środowiska w jakim odbywają.

Patryk Vega zdecydował się u młodych aktorów, postawić zarówno na tych starych i znacznie lubianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w własnych pracach spisali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobro spisali się w pracy policjantów, którzy pogubili się we polskim życiu własnym także muszą zakładać się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pracy reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film jest wadę. Stanowi nią dźwięk, jaki został spełniony nie najlepiej, przez co niektórzy mogą przechodzić poprzez to problem z ciekawym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Barlinek

Wszystkie z strony nie są czarno białe, pokazują nam się z pozostałych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako kobiety idealne, istniejące na ochrony prawa, często są bez skazy, posiadają dobre bycie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy dają trudną pracę, i po niej muszą zakładać się z polskimi demonami. Tylko to sprawiło, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, jaka miała teraz dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, wydają się o znacznie bardziej znaczące i odpowiednie.

Pitbull Patryk Vega Barlinek

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments