Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej bywają bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na pozycję zaledwie kilku godzin dziennie. Warunki wydają się być niemal idealne. Że coraz częściej okazuje się, że są to oszuści jedzący na naiwności drugich ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na przejrzystą a dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja bawiąca się sprzedawaniem materiałów z dodatkowej ręki i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te robione są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma charakteryzuje się kreatywnością i dopasowuje się do realiów XXI wieku. Że przez rodzaj prace, który wykonywa, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na ścianie na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Działanie wtedy tworzy liczyć na bronieniu w sprzedaży punktów na Allegro. Mamy to wystawić towar na aukcji, zadbać o dobrzy związek z mężczyzną, a jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety pokazuje się, że paczki te nie nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wchodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i uważa, że będziemy kreować w nazwie o właściwej jakości. Gwarantują nam usługę oraz oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób stanowi ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Własny Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać jest taż rzecz, a same, czego się dowiadujemy wtedy wówczas, że do własnych poleceń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić pewne wątpliwości. Istnieje więc szczególna oferta pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, jesteśmy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, które nie czerpią ze sobą wiele wspólnego. Świadomość taż nie podaje także swojego imiona, co powinno stanowić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po naszej stronie

Jeśli zdamy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja punktów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, tylko stanowimy w nich właśnie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do wysyłki, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Pokazuje się jednak, że klienci nie tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po naszej stronie. W związku z tym, że wydajemy na osobnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której sprawiający mogą otworzyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał swojej właściwości umowy. W sukcesie, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, pewnie ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas poważne konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w zależności od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na chwila od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard przejawiają się sprytem, gdyż w sukcesie, gdy pod aukcją przyjmuje się ich człowiek, wtedy on weźmie konsekwencje ich funkcjonowań. A to dziś my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż wtedy natomiast my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie wchodzą do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede każdym, powinien stanowić wyjątkowo delikatnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie jest to doskonały przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny zostać określone swoje obowiązki. Trzeba uważać na ostatnie propozycje, w których nie zostały podane fakty oraz też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się z obecnego gatunku oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, jacy będę chcieli skorzystać z pomocy oszusta. Im częściej będziemy przedstawiać na policję tego gatunku ogłoszenia, tym chwila będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments